INFORMACEProč fotovoltaickou elektrárnu?

Elektrická energie Vašeho stávajícího dodavatele je a bude jen dražší, staňte se nezávislými a pořiďte si vlastní fotovoltaickou elektrárnu již dnes. Fotovoltaická elektrárna Vám bude zdarma a ekologicky vyrábět elektrickou energii z nevyčerpatelného zdroje, kterým je Slunce.

Slunce neposílá žádné účty. Ani dnes, ani za 20 let!

Státem garantovaná cena, za kterou musí Váš dodavatel vykoupit energii z fotovoltaického systémy je 12,89 kč/kWh po dobu 20ti let.

Fotovoltaický systém je takřka bezúdržbový. Dnes nainstalujete, pak již jen využíváte a vyděláváte. Solární panely není nutné čistit, nebo jakkoliv jinak o ně pečovat. Při instalaci na nový rodinný dům můžete ušetřit za střešní krytinu.

Nejčistější a navíc přímá přeměna energie. Na rozdíl od všech jiných elektráren (větrná, biomasa, vodní, uhelná, jaderná, ...) nevytváří žádný odpad, popílek, plyn, pohyb, hluk, či pach a nevyžaduje údržbu. Neovlivňuje tak ani jeden z Vašich smyslů.

Váš fotovoltaický systém může ušetřit 10 tun škodlivých emisí CO2, což znamená 5 tun nespáleného černého uhlí.

Energie ze Slunce je nevyčerpatelná. Sluneční paprsky dopadající na Zemi mají 15000x více energie, než lidstvo vůbec dokáže spotřebovat. Zlomek povrchu Sahary by dokázal uspokojit spotřebu elektrické energie celého světa. Podle výpočtů předních vědců Slunce svítí již 5miliard let a dalších 10 ještě svítit bude.

ČR se zavázala Evropské Unii, že v roce 2010 bude 8% spotřeby elektrické energie vyrobeno z obnovitelných zdrojů. V roce 2006 jsme byli pouze na 4,9%. Stát tak bude muset podporaovat každý kW instalovaného výkonu z obnovitelných zdrojů, ale i tak bude velmi těžké dostát závazkům.

Fotovoltaika patří k nejperspektivnějším zdrojům energie a očekává se, že během relativně krátké doby budou FV panely vyrábět až desetinu celosvětové spotřeby energie.

Klasické zdroje energie jsou postiženy ekologickou daní. Tento trend bude do budoucna nabírat nezanedbatelných rozměrů a bude to mít dopad především na Vaše peněženky.

Nejvíce instalací na světě má Německo. V ČR máme stanoveny ještě lepší podmínky garantovaných cen výkupu, půjdeme v jejich stopách.